GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ostkupor 10695060
*
nr 1069 5060
Ostkupor
2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:35:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/11 10:53:38
1
100 kr
14/11 19:23:10
2
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54
-
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38
-
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41
-
7226 Fat
2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43
*
Ostkupor
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5060
Ostkupor
2 st, Syco (1 fat), längd: 21 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/11 10:53:38 | 1 | 100 kr |
14/11 19:23:10 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ostkupor syco
-
7096 Aladåbform
Höganäs. Längd: 19 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:54 -
2041 Assietter
+ burkar med lock, 4 + 2 delar, Stig Lindberg (191..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:38 -
7140 Bordsdekoration
Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16
-
6221 Burkar
2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Lä..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:16 -
2036 Fat
+ VAS, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karnev..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:41 -
7226 Fat
2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43